Wycieszenie samochodu Volkswagen Multivan 2018

Pan Krzysztof przyjechał do nas przed urlopem na kompletne wygłuszenie swojego Multivana.🔇 Auto, które użytkownicy cenią za jakość wykonania. 🤩 Niestety w seryjnej wersji jego wytłumienie pozostawia wiele do życzenia. 😞
Cały projekt został wykonany na matach premium firmy Comfortmat.
➡️🛠 Największą bolączką tego typu aut najczęściej są nadkola, drzwi, duże powierzchnie boczne, podłoga czy bagażnik oraz klapa bagażnika. To z tych okolic generują się największe szumy.

1️⃣ Zaczynamy od rozbiórki auta, począwszy od dachu na podłodze kończąc.

2️⃣ Przechodzimy do etapu wytłumiania.

☑️ Dach został potraktowany matami Dark 2mm oraz Skyline, które są nie tylko dobrą izolacją dźwiękową, ale też zapobiegają nagrzewaniu auta.

☑️ Drzwi przednie i suwane tylne wygłuszone zostały matami Comfortmat Drak 3mm oraz Comfortmat integra. Boczki drzwiowe to Comfortmat turbo 1.5mm oraz pianki Comfortmat Soft Way 15mm.

☑️ Podłoga w przestrzeni pasażerskiej oraz nadkola od wewnątrz to również Comfortmat Drak 3mm i soft Way 10mm plus Comfortmat Blockshot 7mm na nadkola.

☑️ Podłoga od ściany grodziowej silnika do przedziału pasażerskiego otrzymała 3 warstwy blokujace hałas. Dark 3mm, Blockshot 7mm, i wykończyliśmy blockatorem expert.

☑️ Nadkola najpierw trzeba było dokładnie wymyć, a po wyschnięciu położyliśmy metodą natryskową materiał konserwujący, który dał nam idealną powłokę pod maty.

☑️ Pierwszą warstwą jest Comfortmat Dark 4mm, a na butyl poszedł znakomicie tłumiący Blockshot, który na końcu pokryliśmy ponownie środkiem konserwującym. Dla zniwelowania odbić luźnych elementów nawierzchni podczas jazdy, profile nadkola pokryliśmy Blockatorem expert.

☑️ Maska otrzymała specjalny materiał odporny na temperatury Comfortmat Skyline, oraz podszybie Dark 3mm, i na to Vision Red 6mm.

BĄDŹMY W KONTAKCIE