Showcar autolaweta Jaro Retro Auto

Jarek pojawił się u nas wprost z salonu swoją autolawetą na bazie Renault Master. Usłyszeliśmy „zróbcie mi showcara” – i to było nasze zadanie. Mieliśmy przed sobą duże wyzwanie kompletnej metamorfozy auta i to nie tylko pod względem audio, ale też w aspekcie wizualnym.

Zaczynając od początku:

Nasze założenie było takie, aby zbudować trójdrożny system aktywny z solidną sekcją niskotonową. W tym celu wykorzystaliśmy komponenty marki Match&Helix pochodzące z niemieckiej fabryki Audiotec Fischer.
– fabryczna jednostka media-nav z CarPlay Android Auto posłużyła nam jako źródło dźwięku.
– system przedni składa się z woofera Helix P6B oraz tweetera Helix P1T, który uzupełniliśmy o głośnik średniotonowy Helix S802, oraz głośnik centralny Helix P3M.
montaż głośnika centralnego wymagał od nas lekkiej modyfikacji środkowego schowka, który posłużył nam jako komora dla naszego głośnika.
– kluczowym elementem dobrej sceny dźwiękowej jest umiejscowienie głośnika średnio i wysokotonowego. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na modyfikację i montaż w słupkach przyszybowych.
– montaż wooferów w drzwiach wymagał bardzo dużo pracy począwszy od wytłumienia matami premium, skończywszy na autorskim montażu woofera z wykorzystaniem pierścienia ze stali niemagnetycznej.
– za zasilenie całego systemu odpowiadają dwa wzmacniacze: 7 kanałowy Match UP 7DSP oraz Helix D ONE, który odpowiada za sekcję niskotonową.
– zdecydowaliśmy, że subwoofer znajdzie swoje miejsce w specjalnie wykonanej skrzyni pod fotelem pasażera. Całość zamyka ścianka z plexi z podświetleniem LED.

O wnętrzu słów kilka

Przechodząc do kwestii stricte wizualnych, chcieliśmy aby wnętrze było unikatowe i wyróżniało się spośród innych. Naszym celem było zamontowanie komponentów w taki sposób, aby swoją estetyką ozdabiały kabinę. Tutaj również praca nad naszym autorskim projektem dzieliła się na kilka etapów.
– pierwszym krokiem było wykonanie zabudowy dla wzmacniaczy oraz rozdzielacza prądowego. Zdecydowaliśmy się na umieszczenie tych komponentów w części sypialnej lawety, a całość została zamknięta w wykonanej przez nas skrzyni.

– na środkowej części tylnej ściany kabiny umieszczono rozkładany stolik. Zamontowaliśmy na nim personalizowane, podświetlone szkło z logo Jaro Retro Auto, z drobnym wspomnieniem nas – czyli autorów całego projektu i realizacji. 😊

– montaż audio w słupkach przy przedniej szybie – nie mógł być zwykły. 😊 Aby dodać charakteru we wnętrzu słupki zostały obszyte skórą z charakterystycznymi czerwonymi przeszyciami nawiązującymi do koloru auta.

– los kierownicy również nie pozostał nam obojętny. 😊 Nasza Pani tapicer wykonała obszycie według naszego projektu, tak aby wszystko stanowiło spójną całość.

Jak to gra?

Nasz klient często bierze udział w zlotach motoryzacyjnych, a auto nie raz przemierza długie trasy. W związku z tym zależało nam, aby wycisnąć maximum ze wszystkich komponentów. Mimo małej przestrzeni w kabinie udało nam się stworzyć system, –który tworzy doskonałą scenę dźwiękową. Laweta przyjmując funkcję show cara na zlotach klasyków, podnosi styl prezentacji aut na wyższy poziom, zapewniając dobrą zabawę uczestnikom.

BĄDŹMY W KONTAKCIE