Wymiana stacji multimedialnej oraz poprawa jakości brzmienia w Mercedes Sprinter

Na wymianę radia przyjeżdża bus ekipy remontowej. W międzyczasie widzisz na siedzeniach dwa foteliki… I już wiesz, że to nie będzie zwykle radio. 
W tym momencie wybór padł na stację Pioneera SPH-8TAB.
Do niedawna jeśli na pokładzie swojego auta chcieliśmy posiadać Androida, to najczęściej wybieraliśmy stacje od chińskich producentów. Od lipca 2020 mamy dostępną pierwszą jednostkę Pioneera z pełnym Androidem.
 
Urządzenie montowane jest w rozmiarze 2DIN z dopinanym 8″ tabletem, co do którego trzeba przyznać, że jest fajnym bajerem. Dzięki temu współtowarzysz drogi może wziąć go do rąk i wybierać nam muzykę czy też stacje radiowe. Kierowca za to ciągle ma kontrolę nad głośnością w jednostce centralnej.
Kolejna sprawa to dostępność aplikacji!
Google Maps, Yanosik, Youtube Music czy Spotify to tylko nieliczne atrakcje tej jednostki. Nie zalecamy instalowania aplikacji które spowodują znaczne obciążenie naszego urządzenia. Korzystając głównie z aplikacji muzycznych czy nawigacyjnych możemy być spokojni o zasoby pamięci i wystarczającą szybkość procesora.
Kolejna rzecz, o której warto powiedzieć to już doskonale znana z innych urządzeń Pioneera aplikacja Smart Sync. Osobiście jesteśmy jej wielkim fanem.
Ta apka doskonale nadaje się do takich urządzeń. Dzięki niej mamy świetny interface tunera radiowego, bardzo intuicyjny dostęp do wszelkich ustawień urządzenia, kolory podświetlenia, połączenia telefonu czy olbrzymie możliwości ustawień dźwięku.
Opcjonalne czujniki cofania to już znany element z innych jednostek, bardzo fajna wizualizacja powoduje, iż jest to nie tylko gadżet ale duża funkcjonalność w bardzo małym budżecie.
Oprócz wymiany stacji poprawiliśmy jakość brzmienia wymieniając również trzeszczące głośniki.
 
Zapraszamy!

BĄDŹMY W KONTAKCIE