Instalacja systemu audio w Skoda Octavia RS

Tomek to klient z polecenia z grupy Octavia Club Polska, gdzie swego czasu zapytał o firmę car audio godną polecenia… Dziękujemy za zaufanie OCP.

To autko to bardzo ładny i zadbany egzemplarz Octavii RS.

Po weryfikacji potrzeb właściciela ustaliśmy budżet, po czym powstał projekt systemu audio, który miał być nastawiony na jakość dźwięku.

Dobierając zestaw głośnikowy zdecydowaliśmy się postawić na sprawdzony duet Helixa – Woofer P6B oraz tweetery P1T. Tutaj nigdy nie ma obawy, że zabraknie nam przysłowiowego „kopa” z wooferow, oraz soczystej i przestrzennej góry.

Przed montażem takiego zestawu drzwi trzeba dobrze przygotować. Zabraliśmy się więc za wygłuszanie matami i piankami STP.

Jeśli zależy nam na jakościowym brzmieniu, nie możemy zapomnieć o wzmacniaczu z procesorem dźwięku. W tym przypadku zastosowaliśmy ciekawą konstrukcja z firmy Avawe która posiada 5ch, 4x65W RMS, oraz 300W RMS w 2Ohm na subwoofer. To debiut tego urządzenia w naszej firmie.
Wzmacniacz posiada procesor z bardzo intuicyjnym interfejsem, który pozwolił nam wystroić system.

Ostatnim elementem naszego upgrade’u jest 10″ subwoofer Arc Audio X2 w dedykowanej do Octavii skrzynce montowanej w lewym boczku bagażnika. Trzeba przyznać, że zapewnia soczyste brzmienie najniższych tonów, o czym z pewnością przekona się każdy kto choć na chwilę wsiądzie aby posłuchać kilku kawałków w Tomka aucie.

Jak to gra?

Taki system niestety obnażył nam niską jakość fabrycznej jednostki jaką jest RNS-MID, która nie jest wstanie wykorzystać całego potencjału systemu. Na tą chwilę szukamy Tomkowi odpowiedniej jednostki.

Co do dźwięku – głośno i przestrzennie. Z tym systemem można zorganizować małą potańcówkę przy grillu.
Jak to mówią, nie ilość a jakość. Tu odnosimy się do systemów fabrycznych marek premium, gdzie często musimy za takie doposażenie dopłacić od kilku do kilkudziesięciu tysięcy, a jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia.

Jesteśmy przekonani, że ten system posiada ogromny potencjał, który czeka na nową jednostkę.

Bardzo się cieszymy, że możemy udowodniać, że nie trzeba sprzedawać nerki aby zrobić sobie dobre audio, a Tomkowi gratulujemy projektu.

BĄDŹMY W KONTAKCIE