Upgrade systemu audio Volkswagen Golf VII

Tradycji stało się zadość i tak jak w poprzednich latach tak i w tym roku w przerwie świątecznej mieliśmy pod opieką auto naszego rodaka, który na co dzień mieszka za granicą. W tym przypadku gościliśmy klienta, który przyjechał do nas ze Szwecji.

Wykonaliśmy upgrade systemu audio na bazie dedykowanych głośników Focala. Samochód był już wygłuszony, co klient wykonał we własnym zakresie. Po zdjęciu boczków musieliśmy przyznać, że zrobił to fachowo, a więc przystąpiliśmy do naszego zadania.

Zanim wymieniliśmy nagłośnienie, sprawdziliśmy jak zachowują się poprzednie głośniki. Okazało się, że wysokie tony są drażniące, a niskich tonów jest zdecydowanie za mało. Dedykowane Focale są głośnikami plug and play. Umiejscowione na dystansach, pasują bez przeróbek w fabryczne miejsca.

Upgrade dotyczył zarówno nagłośnienia z przodu jak i z tyłu. Jeśli chodzi o przednią część pojazdu, występuje tutaj bardzo efektywna zmiana w umiejscowieniu wysokich tonów. Producenci tych aut postanowili umieścić je w przyszybowym słupku. Takie rozwiązanie gwarantuje nam, że dźwięk będzie bardziej przestrzenny. Fabryczny rozmiar wykorzystywanych w upgrade głośników jest identyczny jak standardowy – ich rozmiar to 155mm. Znając już systemy dedykowane Fendera, systemu montowanego w amerykańskiej wersji Golfa 7, wiemy, że bardzo dobrze spisują głośniki z tą średnicą.

Jak to gra?

Wykonany upgrade, wymienione głośniki oraz wytłumienie drzwi sprawia, że uzyskujemy bardzo niski bas, a odpowiedź impulsowa głośników jest znakomita ze względu na ich średnicę.

Zdecydowanie polecamy taki upgrade, gdyż koszt jest niewielki w porównaniu do efektu, jaki możemy uzyskać. Tego typu głośniki pasują nam do Volkswagena Passata, Polo, T-Roc oraz T-Cross. Szczególnie polecamy wykonanie takiego upgrade’u na podstawowych fabrycznych zestawach, ponieważ dzięki nim otrzymujemy zupełnie inne brzmienie.

BĄDŹMY W KONTAKCIE