Wyciszenie wnętrza oraz wymiana głośników Volkswagen T5 Multivan

Było już u nas kilka VW Multivanów T6 czy Californii T6.1 ale jeszcze takiej opcji nie było.
Volkswagen T5 Multivan w najmocniejszej wersji silnikowej 3.2 V6 sprowadzony został z Dubaju. Z małym przelotem ale już… z dziurawymi głośnikami.

Takiej destrukcji dawno nie widzieliśmy. Membrany same odpadały z braku zawieszenia. Taki upgrade to nie wybór, to konieczność. Film z tego jak to wyglądało, pojawi się na naszym Facebooku.

Do upgrade zastosowaliśmy zestaw dedykowany do VW T6 od firmy Alpine SPC-108T6. W tej konfiguracji znajdują się głośniki o średnicy 20cm oraz 28mm głośniki wysokotonowe. Jak widać po tej i po naszych poprzednich relacjach, zestawy tej firmy znalazły swoje zastosowanie również w T6 i T6.1 zarówno Multivan jak i California. W przypadku T5 pojawia się drobna zmiana, ponieważ w tym modelu tweetery są umieszczone w podszybiu.

Na wstępie wykonaliśmy wytłumienie matami STP GB drzwi oraz boczków drzwiowych. W tylnej części matami potraktowaliśmy również panele boczne, na których montowany jest trójdrożny zestaw głośnikowy.

Do wzbogacenia niskich tonów posłużył nam subwoofer 20cm Alpine SWG 844 w zabudowie podfotelowej. Za napędzenie całego systemy odpowiada fabryczny dwunastokanałowy wzmacniacz.

Źródłem całego systemu jest uniwersalna stacja Android, którą doposażyliśmy w kamerę cofania.

Jak to gra?

Multivan służy właścicielowi za środek transportu na zawody MMA z gronem przyjaciół.
Po raz kolejny dedykowany zestaw od Alpine sprawił, że podróze tym vanem będą z muzyką pełną szczegółów oraz niskich tonów.
Teraz całą przestrzeń T5-ątki wypełnia czysty dźwięki naszej ulubionej muzyki.

Szerokości!

…i oczywiście zapraszamy!

BĄDŹMY W KONTAKCIE