Montażem modułów CarPlay i Android Auto Toyota Avensis 2017r.

Doczekaliśmy się czasów, w których auta mniej więcej po 2014 roku wyposażone w fabryczną nawigację nie mają wsparcia technicznego. Jeśli już otrzymamy update softu, to bardzo często za nie małe pieniądze. W takim wypadku otrzymujemy aktualną nawigację na bardzo przestarzałych systemach. Nie ma w niej wybierania głosowego, informacji o korkach, natężeniu ruchu itd.

Po 2017 roku w wielu markach za dopłatą mogliśmy już wykupić sobie interfejs z CarPlay i Android Auto. Niestety nadal te systemy działały tylko po wpięciu kabla naszego smartfona pod fabryczne USB.

Z tego powodu zgłasza się do nas coraz więcej klientów, którzy są zainteresowani montażem modułów CarPlay i Android Auto. Te systemy są banalnie łatwe do uruchomienia. Mamy w nich możliwość łączenia się bezprzewodowo z softem multimedialnym samochodu. Dzięki łączności Wi-Fi nie będziemy potrzebować już kabla USB, a telefon może w tym czasie leżeć np. w ładowarce indukcyjnej. W dzisiejszych czasach połączenie jest już stabilne i szybkie, co na początku działania tej funkcji nie było takie oczywiste.

Po podłączeniu modułu, możemy przytrzymać przycisk „Menu” lub „Nav”. W ten sposób przełączamy się pomiędzy interfejsem oryginalnego systemu, a modułu Carplay. Na ekranie uzyskujemy system z iPhone lub Androida wyświetlany bezpośrednio na wyświetlaczu. Daje nam to dostęp do aplikacji takich jak Google Maps, Yanosik, YouTube, Spotify, Whatsapp, WeChat i wiele innych.

Na tę chwilę moduły są najczęściej montowane w takich markach jak Porsche, Audi, BMW, Mercedes, Lexus czy Toyota.

BĄDŹMY W KONTAKCIE