Montaż subwoofera Skoda Octavia 2017 r.

Łukasz wraz ze swoją Skodą Octavią był już gościem u nas w firmie. Przy okazji poprzedniej wizyty wykonany był prosty upgrade systemu wraz z montażem dedykowanej stacji. Tym razem tematem naszego spotkania było postawienie kropki nad „i”. Właściciel zdecydował aby wcześniej doposażony system wzbogacić o niskie tony.

Wybór był dość oczywisty z racji, że Alpine to ulubiona marka Łukasza. Cały system jest oparty o komponenty tego producenta, zatem również przy wyborze subwoofera nie było wątpliwości.

Zamontowany uprzednio system składa się z głośników Alpine i 4 – kanałowego wzmacniacza. Postanowiliśmy dołożyć do tego pakietu subwoofer SWG 1044, który został zamontowany w dedykowanym fit boxie w lewym boczku. Głośnik zasililiśmy wzmacniaczem z tej samej serii, z której pochodzi ten wspierający system przedni – jest to wzmacniacz SA 60M. Został on zamontowany kaskadowo w prawym boczku.

Po montażu komponentów otrzymaliśmy pełną funkcjonalność bagażnika. Następnym krokiem było wystrojenie całego systemu za pomocą naszego urządzenia pomiarowego Fonic, gdzie wykorzystaliśmy możliwości stacji Alpine, która posiada na swoim pokładzie aktywną zwrotnicę jak i procesor dźwięku.

Po wystrojeniu całość przerosła nasze oczekiwania, gdyż budżetowy system pokazał niesamowity potencjał. Po odsłuchaniu kilku klasycznych rockowych i jazzowych kawałków okazało się, że system brzmi nad wyraz jakościowo w porównaniu do budżetu wydanego na system.

Zadowolenie klienta i uśmiech na jego twarzy mówił więcej niż 1000 słów.

Ten system pokazuje, że nie trzeba bać się tańszych komponentów, które przy odpowiednim podejściu i montażu odwdzięczą się bardzo dobrą jakością dźwięku.

Zapraszamy do galerii, gdzie pokazaliśmy również wytłumianie Skody przy montażu nagłośnienia, które miało miejsce podczas poprzedniej wizyty w Car Hi-Fi.

BĄDŹMY W KONTAKCIE