Poprawa brzmienia audio w Ford Transit 2015r.

Tradycyjnie jak co roku w wakacje Car Hi-Fi odwiedzają rodacy na co dzień mieszkający za granicą.
Tym razem również mamy przykład klienta z Norwergii, który spędzając urlop w Polsce, zdecydował się poprawić brzmienie w swoim aucie. Po mojej rekomendacji systemu Helix, który 2 tygodnie wcześniej został zamontowany w MAN TGE, właściciel bardzo szybko podjął decyzję. 
  •  Standardowym pierwszym krokiem w tego typu montażu było oczywiście wytłumienie drzwi matami STP.
  •  Po wyciszeniu powierzchni, w miejscach fabrycznych zostały zamontowane woofery z zestawu L 62C.2.
  • Tweetery znalazły się również w miejscach fabrycznych, czyli na słupkach A.
  • Cały przedni zestaw zasila 4-kanałowy wzmacniacz Helix D FOUR, gdzie tweetery zostały zasilone na dwóch kanałach przez zwrotnicę pasywną, a woofery zasilane są pozostałymi dwoma kanałami uciętymi aktywnie poprzez zwrotnicę wzmacniacza. Dzięki temu półaktywnemu połączeniu uzyskana została większa moc do zasilenia zestawu.
  • Na sekcję niskotonową składa się Helix K 8W, zamontowany w dedykowanej, 8 litrowej skrzyni, umieszczonej pod fotelem pasażera. Jej małe gabaryty pozwoliły na zamontowanie na niej wzmacniacza zasilającego subwoofer.
  • Całość wyregulowana została dostępnymi filtrami i poziomami, aby zapewnić spójność brzmienia.
Jak to gra?
Przy wykorzystaniu najtańszych zestawów Helixa uzyskujemy bardzo dynamiczne granie, pozwalające na odrobinę wariactwa i luzu. Jest to system bardzo efektywny, osiągający przy tym wysoką skuteczność. Już nieraz ten zestaw sprawdził się w busach, gdzie ciężko zadbać o pełne wygłuszenie. Zastosowanie tych głośników pozwala na głośne słuchanie swojej ulubionej muzyki pełne niskich, obfitych brzmień. 
Niedrogi, a skuteczny! 🙂

BĄDŹMY W KONTAKCIE