BMW X5 G05 2021r.

Jednym z wielu zapytań o zabezpieczenia był telefon od właściciela tego auta, który po poleceniu Car Hi-Fi przez innego klienta, zadzwonił z pytaniem o coś, co zapewni odnalezienie pojazdu po kradzieży. 
Poinformował, że jak co dzień rano miał zamiar jechać do pracy, jednak zauważył pionowe nacięcia na ogrodzeniu swojej posesji, gdzie stało auto. Przejrzał nagrania ze swojego monitoringu, które pokazały, że dwóch zamaskowanych sprawców świeciło latarkami po samochodzie, wykonali nacięcie na siatce, i odginając ją, fotografowali przednie i tylne lampy BMW, po czym odjechali. 
Bojąc się straty pojazdu, właściciel zabunkrował je w garażu, blokując je dwoma innymi autami. Pełen obaw o dalsze losy auta zgłosił się do Car Hi-Fi aby wykonać zabezpieczenie. 
 
W BMW zostało zamontowane wielokrotnie opisywane przez nas zabezpieczenie – blokada CAN. W rozwiązaniu tym klient posiada blokadę odjazdu, która może być dezaktywowana jedynie sekwencją przycisków na kierownicy, lub brelokiem dla komfortowego użytkowania pojazdu, który zastępuje wpisywanie kodu. 
Jak się mogliśmy przekonać, blokada jest skuteczna – auto do tej pory służy klientowi i spełnia swoją funkcję doskonale. Ostatni telefon od klienta był jednym z dowodów na dobre działanie blokady CAN. Właściciel dzwoniąc z terminalu lotniczego poinformował nas, że zostawił auto w serwisie na wykonanie przeglądu, jednak nic z tego – usługa nie została wykonana. Dlaczego? Mimo tego, że klient zostawił kluczyki, serwis nie poradził sobie z uruchomieniem go. 
 
Jest to z jednej strony potwierdzenie skuteczności blokady CAN, ale z drugiej strony wielkie przypomnienie dla naszych klientów:
Pamiętajcie o korzystaniu z trybu serwisowego! Po każdej instalacji blokady CAN w Car Hi-Fi instruujemy klientów jak korzystać z tej funkcji, aby bez zmartwień i niepotrzebnych kłopotów mogli pozostawiać auta w serwisach czy myjniach detailingowych.
 
Obawiasz się kradzieży auta? Serdecznie zapraszamy do kontaktu!
Doradzimy, wytłumaczymy, zamontujemy. 

BĄDŹMY W KONTAKCIE