Kia Sportage 2020 – skradzione, odzyskane, zabezpieczone

Tym razem w Car Hi-Fi pojawiło się nietypowe zlecenie. Polegało ono na zabezpieczeniu auta, które zostało odzyskane po kradzieży.  Sprawa obiła się dość szerokim echem (link do artykułu).
Auto udało się odzyskać gdyż fabrycznie zamontowany GPS w samochodzie odezwał się po tym jak uszkodzeniu uległa zagłuszarka sygnału GPS, którą stosowali przestępcy. Po 2 godzinach po kradzieży pojawił się sygnał, dzięki czemu służby odnalazły auto na terenie Wołomina.
Pojazd po kradzieży został zabezpieczony blokadą CAN. 
 
Jak już wspominałem w poprzednich postach o zabezpieczeniach, często myślimy, że nas taka sytuacja nie spotka, jednak może się to wydarzyć każdemu. Zapraszam do zabezpieczenia aut, gdyż obserwując doniesienia z mediów, czy nawet tutaj, z Facebooka, okazuje się, że kradzione są nie tylko pojazdy premium, ale także i każdy zwyczajny, dla nas cenny samochód może zginąć w ułamku sekundy. Tylko tego typu zabezpieczenia zapewniają, że nikt nieuprawniony nie będzie miał do niego dostępu.
 
Warto również wspomnieć, że posiadanie AC czy AC z GAP nie powoduje, że auto jest chronione na takim poziomie, jak moglibyśmy sądzić na pierwszy rzut oka. W tej chwili rynek motoryzacyjny pokazuje, że dostępność nowych samochodów jest mocno ograniczona. Niekiedy na zamówione auto czekamy rok, czasem nawet więcej, również ceny idą w górę. Nawet jeśli zostanie nam wypłacona kwota po kradzieży auta wartego na przykład 100 tysięcy, miejmy świadomość, że przy obecnym stanie rynku nie uda nam się już kupić takiego auta w takiej cenie. Z tego powodu jeszcze bardziej powinniśmy dbać o nasze 4 kółka, i być uważnym na wszelkie próby zniszczenia oraz kradzieży.
 
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku (kliknij!) na temat kradzieży tego auta i zastosowanego zabezpieczenia.

BĄDŹMY W KONTAKCIE