Ford Transit 2020r. – całoroczny kamper

Pod koniec lata Car Hi-Fi odwiedził klient wraz ze swoim całorocznym kamperem, który wyposażony jest w specjalne docieplenie oraz dodatkowe zbiorniki gazowe, ale też kiepskie audio. Przy długich podróżach wśród norweskich fiordów auto sprawuje się znakomicie, jednak brak dobrej jakości dźwięku daje się we znaki.Właściciele przyjechali w celu upgrade’u fabrycznego systemu. Z racji braku możliwości montażu subwoofera, wybór padł na zestaw aktywny Helixa S1T oraz woofery S6B. 

  • Tweeter znalazł swoje miejsce w oryginalnym miejscu w słupku.
  • Drzwi pod woofery najpierw zostały odpowiednio wytłumione matami STP, po czym nastąpił montaż głośników.
  • Do zasilenia tweeterów i wooferów zastosowany został wzmacniacz M 5.4 DSP. Jest to sprzęt, który bardzo często sprawdza się w naszych firmowych instalacjach, ze względu na jego małe gabaryty i ogromne pole do popisu jeśli chodzi o możliwości wystrojenia dźwięku przy wykorzystaniu DSP. Trzeba przyznać, że jego niewielki rozmiar nie wpływa na efektywność, dzięki czemu uzyskujemy wysoką dynamikę i otwartość przekazu.

Co może zastanawiać, to to, że wzmacniacz posiada pięć kanałów, a my potrzebowaliśmy tylko czterech do aktywnego zasilenia przodu, jednak tutaj wyboru dokonał klient, chcąc zostawić sobie na przyszłość możliwość podpięcia subwoofera w piąty kanał. Jak to gra?Standardowy system w tych Fordach pozostawia wiele do życzenia. Tutaj wrzucenie czegokolwiek powoduje, że brzmi to lepiej od fabryki. Tym bardziej stosując sprzęt od Audiotec Fischer miałem pewność, że różnica będzie znacząca. Trzeba przyznać, że tweeter z serii S daje mnóstwo powietrza w graniu, bardzo przyjemnie przekazuje partie wokalne i nasyca je średnicą. Woofer za to uzupełnia niskie tony, dzięki czemu nie brakuje nam ich mimo braku subwoofera. Całość zagrała bardzo przestrzennie z fajną dynamiką.Z takim zestawem podróże po pięknych fiordach są miłe nie tylko dla oka, ale i dla ucha.Zapraszamy do galerii!Pamiętajcie, że jesteśmy otwarci na wszelkie pytania i zachęcamy do zapisów na montaże.

BĄDŹMY W KONTAKCIE