Renault Traffic 2020r.

Klient pojawił się u nas w celu poprawienia dźwięku w swoim aucie, które służy mu zarówno do celów służbowych, jak i podczas rodzinnych wypadów z rowerami na pace. Przy użytkowaniu samochodu bardzo doskwierała mu słaba jakość audio. Temat jest w Car Hi-Fi dobrze znany, gdyż nie raz mieliśmy do czynienia z tym modelem. W tym przypadku fabryczne radio zasila dwa szerokopasmowe głośniki w drzwiach. Właściciel poprosił o doposażenie systemu w głośniki z tyłu, ale także o poprawienie przedniego zestawu.

  • Prace standardowo rozpoczęliśmy od wytłumienia drzwi przednich.
  • Swoje miejsce znalazły w nich głośniki Helixa F 62C.2, które umieściliśmy na dedykowanych dystansach.
  • Z racji, że auto nie posiada fabrycznych miejsc na głośniki wysokotonowe, zostały one zamontowane w osłonach lusterek.
  • Podobnie rzecz się miała w przypadku tylnego nagłośnienia. Udało się nam znaleźć miejsce w podsufitce, w której głębokość umożliwiła zamontowanie głośników koaksialnych Helix F 6X, które przykryte zostały oryginalnymi maskownicami. Dla lepszego odbioru oraz zniwelowania rezonansów i odbić, przestrzeń za głośnikiem również została wytłumiona matami STP.
  • Radio, aby obsłużyć cztery kanały, wymagało przekodowania. Dzięki temu uzyskaliśmy możliwość zasilenia przednich głośników dwoma kanałami, a pozostałymi dwoma dołączonymi kodowaniem zostały zasilone głośniki w podsufitce.

Jak to gra?Ze względu na to, że właściciel nie decydował się na rozbudowę systemu o wzmacniacz i subwoofer, postanowiliśmy wykorzystać głośniki 3 omowe. Dzięki temu uzyskaliśmy efekt większej dynamiki z radia, i o dziwo, nie możemy narzekać na brak niskich tonów. Głośniki wysokotonowe w górnej części osłony lusterek perfekcyjnie tworzą scenę muzyczną. ?W tym projekcie wykorzystaliśmy naszą wiedzę i możliwości montażowe, co zaowocowało solidną sceną dźwiękową i dostateczną ilością niskich tonów.O tej pory klient może cieszyć się fajnym brzmieniem nie tylko podczas pracy, ale i w trakcie swoich wypraw na rower z rodziną.Zapraszamy!

BĄDŹMY W KONTAKCIE