BMW M8 Competition

Czy da się poprawić audio w aucie, którego konfiguracja wyniosła niemal milion złotych? Okazuje się, że tak.
Do Car Hi-Fi przyjechał klient ze swoim nowym autem – topowym M8 competition, aby zapytać, czy jesteśmy w stanie poprawić fabryczny system Harmana. Po kilku minutach odsłuchu okazało się, że wysokie i średnie tony są zbyt krzyczące, natomiast bas nie jest kontrolowany, przez co może się wydawać, że niskie tony wręcz “buczą”, nie nadążają za muzyką, rozpraszając się po aucie. Taki zestaw zdecydowanie odbiera radość ze słuchania muzyki.
Po wstępnej konfiguracji zdecydowaliśmy się na zestaw plug&play firmy Match, który w stosunku 1:1 zastąpi sprzęt Harmana. W M8 mamy więc:
  •  zestaw wysoko i średniotonowy, składający się z głośników w drzwiach przednich i tylnych,
  • zestaw dźwięku przestrzennego, zlokalizowany na tylnej półce,
  • głośnik centralny, składający się również z zestawu odseparowanego,
  • subwoofery podfotelowe, czyli wybrane przez klienta głośniki 2×2Ω, co umożliwiło podpięcie mocniejszego wzmacniacza, aby dostarczyć im mocy 240RMS na jeden sub,
  • wspomniany wzmacniacz to Helix V TWELVE DSP.
Cały system został zamontowany w fabrycznych miejscach, dzięki czemu właściciel nie traci gwarancji na auto. 
Jak to gra? 
Już po pierwszych minutach strojenia widać zdecydowaną różnicę pomiędzy obecnym sprzętem a fabrycznym Harmanem. Jak w każdym przypadku zastosowania wzmacniacza z procesorem dźwięku, tak i tu wykonaliśmy indywidualne strojenie pod gust muzyczny klienta.
W efekcie otrzymaliśmy potężny, jednak bardzo dobrze kontrolowany bas. Subtelna góra i nie natarczywe średnie tony sprawiają uśmiech na twarzy, dzięki czemu możemy się zrelaksować słuchając ulubionej muzyki, co w przypadku fabrycznego systemu nie było możliwe.
Jak widać nawet i w takiej bogatej konfiguracji jest co poprawiać. 
Dziękujemy za zaufanie! 
Zapraszamy do kontaktu oraz do obejrzenia galerii z montażu.

BĄDŹMY W KONTAKCIE