Mazda CX9

Augustine to stały klient Car Hi-Fi. Każde auto, które kupuje, w mniejszym lub większym stopniu doposażamy w nowy sprzęt, upgrade’ujemy istniejący, lub wymieniamy na nowy. Tak jest i w tym wypadku, gdzie po zakupie bardzo narzekał na brzmienie fabrycznego systemu Bose.

Pierwsza próba poprawienia audio oparła się o wymianę subwoofera, co skończyło się tym, że auto wylądowało w progach Car Hi-Fi już w celu kompletnego upgrade’u systemu i pozbyciu się fabrycznego Bose.
Wytyczną od właściciela był konkretny bas, na którym bardzo mu zależało, tak jak i na zachowaniu najwyższej jakości dźwięku. W związku z tym wybór padł na wielokanałowy system Helixa z dwoma subwooferami w bagażniku.
Ale od początku 🙂

  • Montaż standardowo rozpoczął się od wytłumienia drzwi przód-tył, a także bagażnika.
  • Zestaw Helixa składa się z głośników przednich w wersji trójdrożnej, gdzie na podszybiu swoje miejsce znalazł model S4X 10cm w wersji koaxialnej, odpowiadający za tony średnie i wysokie. Za tony niskie odpowiada Helix S6b.
  • Montaż głośników przednich został wykonany w fabrycznych miejscach.
  • Tylne drzwi zamontowaliśmy koaxialne Helix S6X.
  • Do zasilenia całego systemu zastosowaliśmy 3 wzmacniacze. Dwa z nich to czterokanałówki Helix M FOUR, trzeci zaś to Helix M ONE, który posłużył do zasilenia subwoofera.
  • Zarządzanie całym systemem odbywa się dzięki procesorowi dźwięku Helix DSP PRO MK3, w którym zastosowaliśmy kartę do bezstratnego streamingu muzyki poprzez bluetooth – HEC BT z kodekiem ATPTX HD.
  • Aby zapanować nad dużą ilością sprzętu zadbaliśmy o estetyczną zabudowę.
  • Ze względu na brak dedykowanych fitboxów do tego modelu auta, własnoręcznie wykonaliśmy skrzynie wpasowane w boczki bagażnika.
  • Do regulacji poziomu dźwięku z bluetootha jak i możliwości przełączania się między źródłami wykorzystaliśmy przełącznik – konduktor.

Jak to gra?
Dzięki zastosowaniu zestawu trójdrożnego uzyskaliśmy niezwykłe brzmienie partii wokalnych. Montaż dwóch subwooferów oraz odpowiednie zestrojenie wooferów sprawiło, że możemy cieszyć się kontrolowanymi i bogatymi niskimi tonami.
Cieszymy się, że nasz klient otrzymał zestaw swoich marzeń, jak sam to określił. Teraz nic, tylko słuchać i cieszyć się tym pięknym, nowym dźwiękiem!
Zapraszamy do galerii z montażu.

BĄDŹMY W KONTAKCIE